Başlangıç Tarihi :
Bitiş Tarihi :
    
Yeni bir Ramazan Bayramını daha milletçe huzur ve mutluluk içinde idrak etmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz. Her yıl ruhlarımıza güzellik, gönüllerimize zenginlik vermek, iradelerimizi eğitmek ve toplumsal hayata huzur iklimi getirmek üzere yücelerden gelen kutlu misafirimiz Ramazanı Şerifi hüzünle uğurluyoruz. 25 Haziran Pazar günü bu üzüntümüz yerini bir sevince bırakıyor. Mübarek Ramazan Bayramına kavuşuyoruz. Bayramlar, aynı dinin, aynı inancın neşesinde bizleri birleştiren, yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren, kırgınlıkları onaran ilahi armağanlardır. Bayramlar, milletçe iman kardeşliğinin gerçek tezahür sahneleridir. Hüzün ve sıkıntıların paylaşıldığı, neşe ve sevinçlerin çoğaltıldığı günlerdir. Bizleri ortak duygu ve düşüncelerde birleştirerek, üzüntüde ve sevinçte ortaklaştırmakta ve bu değerlerin içtenlikle yaşanmasını sağlamaktadır. Bayramlar, inancı, ibadeti, tarihi ve kültürü bir sevinç atmosferinde buluşturarak bizi istikbale taşıyan ve tarih sahnesinde biz Müslümanlara süreklilik kazandıran müstesna zaman dilimleridir.
Detay
    
    
Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. 10 Mayıs Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece; rahmet, mağfiret ve arınma mevsimi Ramazan-ı Şerifin habercisi olan Berat Kandilini idrak edeceğiz. Hızla akıp giden ömür içerisinde böylesine mübarek bir geceye bir kez daha eriştiren, bizlere güzel bir fırsat bahşeden Cenab-ı Hakk’a ne kadar hamd-ü sena etsek, ne kadar şükretsek azdır.
Detay
    
23 Nisan 2017 Pazar’ı Pazartesi’ye bağlayan gece, mübarek Miraç Kandilini idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşayacağız inşallah. Bu ulvi kandilin gönül dünyamızı aydınlatmasını, yüreklerimize ebedi bir diriliş; milletimize, İslam ümmetine ve tüm insanlığa iyilik, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, bütün müminlerin bu kutlu gecesini tebrik ediyorum.
Detay
    
Başta aziz milletimiz olmak üzere Mersinli hemşerilerimizin ve bütün İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi itminana kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakması; rağbetlerimizin iyiye, güzele ve doğruya yönelik olması ve bu aylarda yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.
Detay