01.06.2024

Erdemli’de Gaye Okulları tarafından "Kudüs Bilinci" konferansı düzenlendi

Erdemli Gaye Okulları İyilik Kulübü öğrencilerinin organizesinde Gazzeli Çocuklar için destek ve yardım temasıyla "Kudüs Bilinci" konulu konferans programı düzenledi.

Sinevizyon gösterimi ve Filistin'li öğrencilerin söz aldığı programda İl Müftüsü Aydın Yığman konferans verdi.

Koyuncu Camii İmam Hatibi Ahmet Emin Bilgen'in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda İl Müftüsü Yığman “Kudüs Bilinci” konulu konferansını gerçekleştirdi.

Konferansında Kudüs'ün dünü ve bugünü  konusuna değinen Müftü Yığman: "Kudüs; Hz. Ömer’in emaneti, Selahaddin Eyyûbî’nin rüyası, Kanuni Sultan Süleyman’ın mirası, Abdülhamid Han’ın davası, ecdat yâdigârıdır. Kudüs’ün tarihini bilmek aslında kendi tarihimizi bilmektir! Kudüs için öncelikle tarafımızı belli etmeliyiz. Vicdan sahibi bir insan olarak elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Maddi-manevi desteklerimizi artırmalıyız. Müslümanlar olarak bir ve beraber olmalıyız. Okumalı, öğrenmeli, Kudüs bilincini herkese aşılamalıyız. Kudüs'ün tekrar tüm insanlık için bir Darü’s-Selam olması, bir barış ve esenlik yurdu olması için dua etmeliyiz. Zira dua, müminin silahı, yerin göğün anahtarıdır. Bu katliamı yapanları destekleyen firmaları kesin ve net bir şekilde boykot edip ürünlerini almamalıyız” dedi.

Programa  Filistinli iki gencin savaş ve aileleriyle ilgili vermiş oldukları bilgiler, damga vururken, program sonunda Gaye Okulları İyilik Kulübü öğrencilerinin Gazze yararına toplamış oldukları yardım çeki Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şubesi Başkanı İlçe Müftüsü Hasan Küçük"e teslim edildi.

Programa Erdemli Kaymakamı Aydın Tetikoğlu, İl Müftüsü Aydın Yığman, İlçe Müftüsü Hasan Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Gaye Okulları sahibi iş insanı Nezir Arslan, veliler ve öğrenciler katıldı.