07.06.2024

Yaz Kur'an Kursları Hizmet İçi Eğitim Seminerlerinin Sonuncusu Yapıldı

Mersin İl Müftülüğü organizesinde 01 Temmuz 2024 Pazartesi günü yurt genelindeki tüm cami ve Kur’an kurslarında başlayacak olan 2024 Yılı Yaz Kur’an Kursları münasebetiyle personele yönelik iki gün süren hizmet içi eğitim seminerleri düzenlendi.

Yenişehir Hz. Mikdat Camiinde bulunan İl Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen seminerlerde personele uygulama esasları ve uygulanacak eğitim stratejileri hakkında eğitimler verildi.

Eğitimin ikinci ve son gününde Akdeniz ve Toroslar İlçe Müftülüklerine bağlı personele yönelik eğitim semineri gerçekleştirildi.

Program Hz. Mikdat Camii Müezzin-Kayyımı Erdal Koca’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlarken açış konuşmasını ise İl Müftüsü Vekili Mahsum Taşçı yaptı.

Eğitimden sorumlu İl Müftü Yardımcısı Ümmühan Mert gerçekleştirdiği sunumda Kur'an'ı Kerim öğretiminin, Kur'an öğreticiliğinin, Yaz Kur'an Kurslarının öneminden bahsederek, “bu eğitim bittiğinde çocukların birçok olumlu duygu ile buradan ayrılmasına niyet ederek hedefimizin çocukların zihnine ve kalbine güzel tohumlar ekmemiz gerekiyor” dedi.

Seminerde, ADRB İl Koordinatörü Vaiz Güneş Çalışır “Mahremiyet ve İstismar”, İstanbul Ümraniye Kur'an Kursu Öğreticisi Pınar Ramazanoğlu “Din Eğitiminde Drama”, Mersin Üniversitesi (MEÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Serkan Gökalp “Din Eğitiminde Pedagojik İlkeler”, MEÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Mevsim Zengin “Gelişim Dönemleri ve Din”, Psikolojik Danışmanlık ve Rehber Öğretmen İbrahim Halil Uçaktürk “Çocuk ve Gençlerle Etkili İletişim”, Mersin Özel Eğitim Öğretmeni Kadriye Gündüz ise “Özel Gereksinimi Olan Çocuklara Yaklaşım” konulu sunumlarını gerçekleştirdi.

Eğitim seminerleri sonunda programa katılan eğitimcilere hediye takdim edildi.

Eğitim seminerine İl Müftü Vekili Mahsum Taşçı, İl Müftü Yardımcısı Ümmühan Mert, MEÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlileri Dr. Serkan Gökalp ve Dr. Mevsim Zengin, Psikolojik Danışmanlık ve Rehber Öğretmen İbrahim Halil Uçaktürk İstanbul Ümraniye Kur'an Kursu Öğreticisi Pınar Ramazanoğlu, Özel Eğitim Öğretmeni Kadriye Gündüz, din görevlileri, Kur’an kursu öğreticileri katıldı.