07.06.2024

Yaz Kursları Uygulama Esasları Eğitim Programları Devam Ediyor

01 Temmuz 2024 Pazartesi günü yurt genelindeki tüm cami ve Kur’an kurslarında başlayacak olan 2024 Yılı Yaz Kur’an Kursları münasebetiyle Mersin İl Müftülüğü organizesinde ilçe müftülüklerinde görevli personellere yönelik hizmet içi eğitim programları düzenleniyor.

Bu kapsamda eğitim seminerlerine katılmak üzere Mersin’de bulunan  İstanbul Ümraniye İlçe Müftülüğü Kur'an Kursu Öğreticisi Pınar Ramazanoğlu il Müftü Yardımcısı Ümmühan Mert ile birlikte Akdeniz İlçe Müftülüğü ve Yenişehir Hz. Mikdat Camiinde bulunan İl Müftülüğü Gençlik Merkezi'nde 4-6 yaş Kur'an kursu öğreticilerine yönelik “Din Eğitiminde Drama” konulu eğitim seminerleri gerçekleştirdi.

Müftü Yardımcısı Mert ve Kur’an Kursu Öğreticisi Ramazanoğlu seminerlerin ikinci gününde ise Erdemli İlçe Müftülüğünce 15 Temmuz İmam-Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen “Yaz Kur'an Kursu Uygulama Esasları” konulu seminere katıldı.

İlçe Müftüsü Hasan Küçük’ün açış konuşması ile başlayan programda Ümmühan Mert konuşma gerçekleştirirken, Pınar Ramazanoğlu ise seminer verdi.