10.07.2024

İl Müftülüğü ADRB O Köy Bizim Köyümüz Projesine Yayla Köyleriyle Devam Ediyor

İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu (ADRB) tarafından iki yıldır yürütülmekte olan  “O Köy Bizim Köyümüz” projesi devam ediyor.

ADRB üyeleri proje kapsamında yayla köylerinden olan Kepirli, Soğucak, Bekiralanı ve Darısekisi’nde vaaz-irşat ve ziyaretler gerçekleştirdi.

01 Temmuz’da yurt genelindeki tüm cami ve kurslarda olduğu gibi yayla köylerindeki camilerde de başlayan Yaz Kur'an kurslarında eğitim görmekte olan öğrencilerle bir araya gelen ADRB üyeleri “Mahremiyet Eğitimi” seminerleri gerçekleştirdi.

Yayla köylerinde icra edilen programlarda önce hanımlara sonra erkek cemaate yönelik vaaz edildi.  Köy imamının evi ziyaret edildi. Şehit,  yetim, engelli, yaşlı, köyün ileri gelenleri ziyaret edilerek çeşitli hediyeler takdim edildi.

İl Müftü Yardımcısı Ümmühan Mert, Soğucakta Yatılı Kur'an Kursunda ve Merkez Camiinde çocuklarla bir araya gelerek sohbet etti ve “Mahremiyet Eğitimi” semineri verdi. Ardından hanımlara vaaz etti. Şehit ailesi başta olmak üzere yetim, yaşlı, engelli, hasta ziyaretinde bulundu. Ziyaret edilen aileler memnuniyetlerini ifade ettiler.

İcra edilen programlara İl ADRB Koordinatörü Güneş Çalışır, ADRB üyesi İl Müftülüğü Vaizlerinden İsa Özkol, Hüseyin Akkurt, Akdeniz İlçe Müftülüğü Vaizi Ali Tarak, Tarsus ilçe Müftülüğü Vaizi Emine Can ve Din Hizmetleri Uzmanı Meryem Akarçay katıldı.